Przedmiot naszej działalności stanowią wyroby z kutych elementów. Oferujemy także wyroby ze stali nierdzewnej. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Ogrodzenia kute

Ludzie inwestują mnóstwo pieniędzy w to, by ich domy wyglądały jak z modnego czasopisma. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, wymyślna elewacja, oryginalnie wyglądające drzwi i okna... Cały efekt może zostać zniwelowany natychmiast, gdy posesje otacza zardzewiałe, rozpadające się ogrodzenie. Właśnie dlatego warto zainwestować w coś, co będzie zarówno piękne, jak i trwałe. W co? W ogrodzenia kute.

Ogrodzenia kute - Etapy wytwarzania

Proces wytwarzania ogrodzenia kutego jest skomplikowany. Zaczyna się od zaprojektowania go według wytycznych osoby zlecającej. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest głowa inwestora, ponieważ z metalu można wytworzyć niemal wszystko. Następnie część ogrodzenia powstaje w wyniku kucia matrycowego, a część dzięki kuciu ręcznemu. Kolejnym etapem jest spawanie. To najbardziej energochłonny proces, ale pozwala na łączenie stworzonych elementów w całość. Następnie metal trzeba szlifować, oczyścić, odtłuścić i powlec warstwą cynku. Powłoka dodaje ogrodzeniu trwałości mechanicznej i chemicznej. Kolejnym etapem jest wybudowanie słupków i podmurówek z wybranego materiału (np. cegła, klinkier), potem zamontowanie między nimi przygotowanych elementów ogrodzenia.

Zalety i wady ogrodzenia kutego

Na pewno ogrodzenie kute to elegancki, oryginalny wybór. Dodatkową zaletą jest także jego solidność, gdyż tak naprawdę powstaje w wyniku rzemiosła ręcznego. Ogrodzenia tego typu nie trzeba dodatkowo impregnować i czyścić, a idealnie dopasowane do charakteru posesji będzie podkreślać styl właściciela. Jedynym minusem jest to, że tego typu ogrodzenia są dość kosztowne w porównaniu do standardowych propozycji producentów. No, ale rękodzieła nie można porównać z produktem wytworzonym hurtowo.

Ogrodzenie kute to wspaniała propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują idealnego ogrodzenia na lata. Dzięki realnej możliwości wpływania na kształt elementów można zaprojektować niemal wszystko i być pewnym, że będzie to doskonała inwestycja, na którą nie szkoda pieniędzy. Styl, solidność i oryginalność, a nawet luksus - to słowa idealnie podkreślające wszystko, co prezentują ogrodzenia kute.

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Dane teleadresowe

KOWART Beata Łukasik
26-300 Opoczno ul. Staromiejska 81a
tel. kom.: +48 601 367 832
tel.: +48 44 755 23 07
mail: info@kowart.pl

kontakt

Nasze atuty

  • Nasze produkty montujemy na miejscu
  • Wszystkie wyroby z kowalstwa artystycznego na życzenie klienta, w celu wieloletniej ochrony antykorozyjnej mogą zostać ocynkowane ogniowo
  • Szybka realizacja
  • Przystępne cenyZobacz nasz profil na Google+


FacebookPinterest